Warsztaty Muzyki Liturgicznej

„Usłysz miejsce, które wybrał Jezus”

Szkoły Katolickie w Płocku
Antoniego Juliana Nowowiejskiego 2A, 09-409 Płock

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku
Stary Rynek 14/18, 09-400 Płock

19 - 21 lutego 2021


Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty w niezwykłym miejscu. „Usłysz miejsce, które wybrał Jezus” to hasło warsztatów muzyki liturgicznej, które odbędą się w dniach 19-21 lutego 2021 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku to miejsce pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej, podczas którego otrzymała polecenie namalowania obrazu z podpisem „Jezu, Ufam Tobie”. Wydarzenie to miało miejsce 22 lutego 1931 roku. Również tutaj usłyszała słowa odnoszące się do ustanowienia Święta Bożego Miłosierdzia.

W 90. rocznicę objawień chcemy spotkać się, by w wyjątkowy sposób uczcić ten wspaniały jubileusz w świętym miejscu wybranym przez Jezusa.

Prowadzenie: Paweł Bębenek – polski kompozytor, najlepszy nauczyciel i dyrygent, pełen pasji i energii, a przede wszystkim człowiek wielkiej wiary, który daje odważne świadectwo życia.

Podczas warsztatów chór złożony z uczestników pod czujnym okiem Pawła Bębenka przygotuje pieśni liturgiczne, które zostaną wykonane podczas niedzielnej uroczystości z okazji 90. rocznicy objawienia Jezusa Miłosiernego.

Nasze warsztaty to nie tylko doskonalenie technik wokalnych i praca nad interpretacją pieśni, to także rekolekcje, które pomogą nam w głębszym poznaniu tajemnicy Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki liturgicznej, dyrygentów i kierowników chórów, chórzystów, organistów, członków scholi i zespołów, którzy chcą doświadczać Boga w liturgii i wziąć udział w niezwykłej uroczystości w 90. rocznicę objawienia Jezusa Miłosiernego.

Koszt Warsztatów – 220 zł

Regulamin

Ankieta Covid-19

    KARTA - ZGŁOSZENIE

      Organizatorzy: Chór Lira – Parafii św. Wojciecha w Nasielsku oraz Stowarzyszenie Vox Musicorum